Rowerowa Mapa Krytyczna Białegostoku

2024-01-28 Bartosz Czarniecki

Od wielu lat dostajemy od Was sygnały dotyczące braków w infrastrukturze rowerowej naszego miasta. Postanowiliśmy zebrać te wszystkie postulaty w jednym miejscu. Niniejszym oddajemy w Wasze ręce:

               Rowerową Mapę Krytyczną Białegostoku

                                                                                ^^^ kliknij w link powyżej ^^^

Wraz z nią udostępniamy również prosty formularz za pomocą którego możecie dodawać kolejne punkty do mapy. Każde nadesłane miejsce zweryfikujemy i naniesiemy na mapę.

Mapa jest narzędziem porządkującym zjawisko społecznego monitoringu polityki rowerowej miasta, na której osoby zainteresowane mogą nanieść i opisać w uporządkowany i skategoryzowany sposób problemy (np. niebezpieczne miejsce, wadliwa organizacja ruchu, nieuzasadnione opóźnienia na sygnalizacji świetlnej, brak zastępczej organizacji ruchu itp.). Zgromadzane w formularzu dane będą weryfikowane przez moderatora mapy. Mapa służyć będzie też do formułowania postulatów wobec miasta i stanowić będzie przeciwwagę dla zabiegów PR-owych Urzędu Miejskiego. Wreszcie skala problemów zostanie udokumentowaną i zobrazowana w jednym miejscu.

Zachęcamy do dokumentowania waszych uwag co do białostockiej infrastruktury rowerowej poprzez zgłaszanie ich przez umieszczony pod powyższym linkiem formularz.

Przed wysłaniem zgłoszenia upewnijcie się, że nie ma już tego miejsca naniesionego na mapę. Dane z formularzy, po moderacji, są nanoszone ręcznie na mapę, więc mogą pojawiać się z lekkim opóźnieniem.

Jeśli nie macie pewności co do swojej propozycji, lub jest skomplikowana, niejasna i chcielibyście się z nami skontaktować, to zostawcie w formularzu maila do siebie, a na pewno się odezwiemy.